Problémy sú len dočasné prekážky

15.7. 2020Michal0

Život je ako hra, plná prekvapení a zvratov. Hovorí sa, že problémy sú prezlečené príležitosti.

Áno, je to hlavne o našich pocitoch, ktoré nás ovplyvňujú. Ak nahliadneme do minulosti, nakoniec sme všetky problémy  dokázali vyriešiť. Dokonca sme ich vyriešili lepšie ako sme predpokladali.

Média nás denno-denne bombardujú počtami nakazených ako keď by sa blížil koniec sveta. Snažia sa v nás vytvoriť strach. Možno ste už počuli: strach je účinná metóda na ovládanie ľudí a takticky sa využíva pri presadzovaní zmien.

Je len na nás čo dovolíme aby sa dostávalo do našej mysle, nikto iný nemá kľúč od našej hlavy a myšlienok, len my sami. Ak dovolíme aby nad našou náladou a krízovými chvíľami zvíťazili dočasné prekážky, tak si nijak nepomôžeme.

“problémy sú len dočasné prekážky – prekážky sú súčasť nášho života“

Posledné roky prechádza väčšina ekonomiky zmenami a teraz sa tie zmeny ešte viac akceptujú a rýchlejšie uplatňujú.  Ako sa hovorí, hrozby sú aj skryté príležitosti a prajú pripraveným.  Podniky sa potrebujú vysporiadať z poklesmi objednávok na tovary a služby. Digitalizácia a transformovanie podnikov a ekonomík, prebieha míľovými krokmi.

Sledujem ako investor podniky v zahraničí  – v USA, v Európskej únii a dokonca aj v Číne a Indii. Vidím, že opäť hráme druhú, dokoncia niekedy až tretiu ligu a práve preto sa podnikatelia potrebujú ešte viac inšpirovať a nasadiť už teraz účinné zbrane, ktoré im zabezpečia rozvoj v ďalších rokoch.

Ako biznis mentor vás inšpirujem overenými stratégiami z podnikov k potrebným zmenám pre ďalší úspech v podnikaní.

Je potrebné začať – nestrácajte čas

Digitálny svet je nezastaviteľný, transformovanie podnikania a prispôsobenie sa zmenám je nevyhnutné. Aj vy môžete byť súčasťou tejto zmeny, ale potrebujete začať. Brian Tracy ako legenda osobného rozvoja, ktorý sa vypracoval až na vrchol vám prezradí konkrétne stratégie ako budovať bohatstvo cez program tajomstvá úspechu self made milionárov

Poviem vám príbeh:

V jeden deň navštívil muž doktora Vincenta Peala a požiadal ho nevyhnutne o pomoc. Zdôveril sa mu,  že má veľké problémy, že ich je príliš veľa a a že nemá silu ich vyriešiť.

 Dr. Peale odpovedal tomuto mladému mužovi: Porozprávajme sa a zavediem vás na jedno miesto, kde sú ľudia bez problémov. Muž hneď povedal, ak by ste to pre mňa urobili, som schopný dať vám úplne všetko len aby som tam bol.

Dr. Peale zareagoval: je možné, že ak to miesto uvidíte, už tam nebudete chcieť byť. Spolu odišli na cintorín. Doktor Peale hovorí: všimnite si, je tu cez  150 000 ľudí a nikto, naozaj nikto z nich nemá ani najmenší problém.

Opakovane som počul túto vetu:

Ak máte naozaj veľké problémy buďte vďačný, to vám ukazuje, že ešte stále žijete.  Zaujímavým spôsobom pre vyhodnotenie človeka je aj to ako dokázal zvládať zásadné problémy v svojom živote.

Verte sami sebe, nainfikujte sa vierou v seba, pretože tá vám pomôže nájsť vždy svetlo nádeje.

Kouč s vami hľadá cestu aby ste našli potrebné odpovede na úspešné vyriešenie akýchkoľvek budúcich výziev.

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité len na účely vyriešenia vášho dotazu. Zásady spracovania osobných údajov