Ako prekonať strach zo zlyhania a odmietnutia

30.3. 2021Michal0

Pochybnosti, strach a finančný stres ovplyvňujú významne váš pracovný výkon. Spôsob ako prekonať strach je zvýšiť vlastné sebavedomie, ktoré bude mať priamy vplyv na vašu výkonnosť.  V tomto turbulentnom období je nevyhnutné sa zaviazať k úspechu a nepripúšťať si prehry. Sú iba dve možnosti, buď zvládnete prekonať prekážky alebo nie.

Ak si pripustíte prehru, svojmu podvedomiu ste poslali jasný signál. Vaše emócie, myšlienky a vlastné vnútorné rozhovory, ktoré vediete majú veľký vplyv na konečný výsledok práce a preto neriskujte. Je dobré sa pozrieť realite do očí, ale nepridávajte si nič negatívne navyše, nijak vám to nepomôže.

Byť nastavený na trvalý úspech bez ohľadu na to čo sa deje v ekonomike vyžaduje disciplínu, áno aj disciplínu vašich myšlienok, ktoré vám napadajú a ktoré vás denne ovplyvňujú.

Chcem však ešte trochu hovoriť o dôležitosti sebavedomia, pretože to je riešenie na prekonanie najväčšieho strachu č.1, ktorý narúša akýkoľvek výkon a to je strach zo zlyhania.

Druhým hlavným strachom, ktorý narúša výkon je strach z odmietnutia.

Väčšina dospelej populácie má obe tieto obavy zo zlyhania a odmietnutia. Sú uväznení v pasci pocitov, nemôžem, ale musím alebo musím, ale nemôžem.

Protilátkou na tieto obavy je rozvoj odvahy a sebaúcty.  Opakom strachu je vlastne odvaha. Konať s odvahou v akejkoľvek ťažkej situácii je jednoducho technika, ktorá zvyšuje našu pozornosť do tej miery, že naše obavy opadnú a stratia schopnosť ovplyvňovať naše rozhodnutia a správanie.

Maličkosti znamenajú veľa. Počuli ste o Zákone akumulácie?

Tento zákon hovorí, že všetko veľké a užitočné v ľudskom živote sa dosiahlo hromadením stoviek a niekedy aj tisícok drobných snáh, prípadne obetí, ktoré nikto nikdy nevidí a neocení.

Hovorí sa v ňom aj to, že všetko sa časom hromadí ako snehová guľa. Snehová guľa začína veľmi malá, ale rastie a pridáva na dynamike miliónmi ďalších drobných snehových vločiek.

Tu je na mieste aj spomenúť  životopisný príbeh Warrena Buffetta s výstižným názvom Snehová guľa. Viete koľko poklesov ekonomiky, kríz a celosvetových turbulencií už zažil za svoju kariéru? A vždy všetky prežil a vyšiel z nich víťazne. Áno, urobil aj chyby, zlé rozhodnutia a prišiel o peniaze. To je ale prirodzené pre každého v živote a v biznise, kto sa snaží niečo dosiahnuť. Warren Buffett hovorí:

„Vždy som vedel, že budem bohatý. Myslím, že som o tom nikdy ani minútu nepochyboval.“

Ako kouč vám chcem pomôcť rozvinúť vaše sebavedomie, ktoré vám umožní prekonať strach a vykročiť ďalej k dosiahnutiu všetkého na čo ste mysleli alebo čo ste si naplánovali.

Či ste majiteľ podniku, manažér, obchodník, prípadne začínajúci investor. Biznis kouč je tu pre to aby vám pomohol na tejto ceste a spolu s vami naplánoval dosiahnutie vašich cieľov.

Ak hľadáte spôsob ako posunúť vašu spoločnosť vpred, naše prémiové obchodné tréningy zaručene pomôžu vašich obchodníkom získať viac zákazníkov a zvýšiť predaje.

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité len na účely vyriešenia vášho dotazu. Zásady spracovania osobných údajov