Pár slov o mne

Dobrý deň, som Michal Kováč a vážim si, že ste sa zastavili na týchto stránkach.

Keď som skončil štúdium na škole a prišiel do reálneho sveta tak som pozoroval, že len malá skupina ľudí dokáže byť v živote skutočne úspešná. Začal som študovať osobný rozvoj a psychológiu obchodu, kde som pochopil, že ak vieme nájsť u človeka jeho osobné motivačné faktory, dovolíme mu ísť vlastnou cestou a podporujeme ho, tak uvidíme veľký rozdiel. Objavil som v motivácii, produktivite a dosahovaní výsledkov priamu súvislosť toho ako silno dokážeme pracovať na svojich cieľoch.

Začínal som v predaji už popri vysokej škole. Na rozdiel od klasického vyučovania, ktoré ma nebavilo, som sedel na firemných kurzoch v predných laviciach a pozorne počuval a zapisoval všetky "perly múdrosti". Vďaka skvelému firemnému vzdelávaniu som rýchlo v teréne nadobudol znalosti ako byť úspešný v predaji. Na základe dobrých výsledkov som získal príležitosť pôsobiť aj v manažérskych pozíciach. To mi umožnilo mať vyššie kompetencie, ale aj zodpovednosť za výsledky tímu. 

Začal som sa ešte viac zaujímať o semináre v oblasti osobného rozvoja. Mojími učiteľmi sa stali svetoví školitelia u ktorých som cítil ich obrovskú múdrosť a nadhľad. Dostal som príležitosť pracovať ako konzultant v guerrilla marketingu a pomáhať tak majiteľom menších firiem získať špecifické marketingové stratégie zabezpečujúce efektívne využívanie finančných zdrojov k rastu ich spoločností. Zaznamenal som mimoriadny úspech v predaji a prvýkrát som ochutnal čo znamená dosahovať vyššiu úspešnosť predaja. Prial by som dosiahnuť takéto výsledky po dlhšiu dobu aspoň raz v kariére každému obchodníkovi. Zmenilo to môj život a pohľad na obchod!

Písal sa rok 2009, prepukla naplno hospodárska kríza, sedel som na T-Com pláži a uvažoval ako ďalej. Vírili sa mi v hlave ľudia ako Jack Canfield, Brian Tracy, Richard Branson a ďalší. Pýtal som sa, čo by urobili oni so svojim biznisom v tejto situácii?

Táto otázka ma priviedla k nápadu, presvedčiť niektorého z nich aby prišli ku nám a porozprávali ľuďom ako byť úspešný aj počas recesie. Po x mesiacoch vyjednávania sa nám s kolegom podarilo prehovoriť Jacka Canfielda aspoň na úvodné stretnutie v USA. Stál som pred domom Jacka, privítal nás a po zdvorilom úvode nám povedal, že sme najmladší ľudia s ktorými sa rozhodol rokovať o spolupráci v celej jeho kariére. V ten moment som si povedal, že ho musíme získať na svoju stranu.

Bol to už len krok od toho aby som splnil veľký sen mnohým Slovákom a Čechom zažiť legendu osobného rozvoja Jacka Canfielda a následne aj Briana Tracyho prvýkrát na Slovensku. Priama spolupráca s týmito rešpektovanými trénermi mi umožňila zrealizovať ich tréningové programy v SR a umožniť tak ďalším ľudom čerpať z ich nekonečnej studnice múdrosti.

Ako biznis kouč pomáham podnikateľom, manažérom a obchodníkom osobnostne rásť a dosahovať vrcholové výkony. Prostredníctvom stretnutí a tréningov môžem ľudí inšpirovať aby nasledovali svoje ciele. Rád vidím úsmevy na tvárach ľudí, rozžiarené oči na základe nádeje, odhodlanie nasledovať veľké plány, ale aj silu prekonávať samých seba a azda to najdôležitejšie, nikdy sa nevzdávať svojich snov. 

Teším sa na spoločnú cestu s vami,

Michal Kováč                                                                                                                          

Tréningové centrum MK

Zostaňme v spojení cez sociálne siete