Prečo si najať svojho biznis kouča alebo mentora ?

3.6. 2020Michal0

Každý športovec má svoj sen a ten väčšinou býva dostať sa na vrchol vo svojej kariére, napríklad byť na majstrovstvách sveta alebo získať šancu na olympiáde bojovať o zlatú medailu. Očakávať, že to športovec dosiahne bez špičkového trénera je nemožné.

Ako vám bude nápomocný biznis kouč?

Rovnako ako hokejové družstvo vstupuje na štadión s tímom trénerov a realizačného tímu aby spoločne uplatnili stratégiu ako vyhrať nad súperom, tak aj preto aby počas zápasu dokázali motivovať a viesť hráčov za víťazstvom.

Bob Nardolli - biznis kouč

„Absolutne verím v to, že ľudia nikdy maximálne nevyužijú svoje kapacity, kým nemajú niekoho, kto by ich viedol.“

Bob Nardelli, bývalý prezident a riaditeľ Home Depot

Vo firmách sa do tejto úlohy dostávajú manažéri alebo riaditelia. V niektorých firmách už objavili čaro najať si profesionálnych interných alebo externých koučov a trénerov a v iných firmách ešte nie.

Chcete pomôcť svojej firme rásť? Najmite si biznis kouča, trénera a mentora. Využívajte ich ako firemnú skupinu majstrov, ktorá bude vaša konkurenčná  výhoda a pomôže vám získať ich znalosti pre rast spoločnosti. Podporujte svojich zamestnancov dosahovať vrcholové výkony, presne tak ako hokejové družstvo má  trénerov, ktorí pomáhajú tímu dosahovať víťazstvá.

Prečo funguje práca koučov, mentorov a trénerov?

„Inštruktori sú pre vedúcich pracovníkov a nie sú pre slabochov. Sú pre ľudí, ktorí ocenia jednoznačnú spätnú väzbu. Ak majú inštruktori jednu spoločnú vec, je to nemilosrdné orientovanie sa na výsledky.“

— Časopis FAST COMPANY —

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité len na účely vyriešenia vášho dotazu. Zásady spracovania osobných údajov