Firemná kultúra je dôležitý základ v motivácii zamestnancov

28.1. 2021Michal0

Majitelia a manažéri firmy dobre poznajú ako dôležitá je motivácia zamestnancov. V dnešnom svete majú mladší zamestnanci na výber z viacerých možností ako to bolo kedysi u ich rodičov. Ich vnímanie reality sa posunulo o ďalší level, pretože sa pozerajú viac do budúcnosti. Chcú vyššiu kvalitu života, lepšie možnosti pre rodinu, finančne pomôcť svojim rodičom a zabezpečiť kvalitné štúdium pre svoje deti. A to je dobre, majú na to právo.

firemná kultúra - sme jeden tím

Mojou prácou ako biznis mentora je aj pomáhať majiteľom firiem pochopiť ako dôležité je budovať firmu s dobrou firemnou kultúrou. Na tréningoch hovorím aj o témach ako je prístup, lojalita a že tvrdá práca vie priniesť významnú hodnotu pre všetky zúčastnené strany. Na konci dňa je dobré aby si manažéri – majitelia firiem uvedomili, že vďaka ich kolegom/zamestnancom v práci sa môže firma skutočne rozvíjať a oni môžu napĺňať víziu spoločnosti.

„Spôsob, akým budete vychádzať so sebou, určí, ako dobre budete vychádzať s ostatnými.“Brian Tracy

Na druhej strane sa zamestnanci potrebujú viac stať súčasťou firmy a prevziať za svoju prácu 100% zodpovednosť, bez ohľadu na to či ide o pozíciu asistentky, obchodníka, manažéra.

Najväčšiu finančnú hodnotu vždy do firmy prináša obchodné oddelenie a ich profesionálne vyškolení obchodníci. Dobrý marketing je predĺžená ruka obchodníkov, ktorá im významne pomáha v teréne a preto obchod + marketing sú kľúčové pre každú spoločnosť.

Je dôležité aby obchodné a marketingové oddelenie pracovalo v súčinnosti na spoločných obchodných cieľoch firmy.

Pre našu krajinu a rozvoj spoločnosti vnímam ako veľmi dôležité aby skončilo obdobie firiem a podnikateľov, ktorí brali ľudí len ako čísla a nástroj budovania svojej moci a bohatstva. Je veľmi smutné ak sa oni vozia na mercedesoch a ich zamestnanci nemajú ani na to, aby mohli ísť raz ročne na normálnu dovolenku.

Mojím cieľom je pomáhať špeciálne menším a stredne veľkým slovenským a českým spoločnostiam aby sa dokázali výraznejšie presadiť oproti konkurencii.

Potrebujete zvýšiť predaj, zlepšiť ziskovosť alebo si najať do firmy vynikajúcich obchodníkov?

Zabezpečte vašim obchodníkom prvotriedne obchodné tréningy. Na základe týchto znalostí a nášho individuálneho prístupu k vám dokážu obchodníci zvýšiť vaše tržby a zisky môžete re-investovať do ďalšieho rozvoja spoločnosti.

P.S. Chcete objaviť vaše vlastné nápady a posunúť svoj biznis na vyšší level? Využite bezplatnú konzultáciu k službe biznis koučing & mentoring a dohodnite si nezáväzné stretnutie ešte dnes!

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité len na účely vyriešenia vášho dotazu. Zásady spracovania osobných údajov