Firemná kultúra je dôležitý základ v motivácii zamestnancov

28.1. 2021Michal0

Majitelia a manažéri firmy dobre poznajú ako dôležitá je motivácia zamestnancov. V dnešnom svete majú mladší zamestnanci na výber z viacerých možností ako to bolo kedysi u ich rodičov. Ich vnímanie reality sa posunulo o ďalší level, pretože sa pozerajú viac do budúcnosti. Chcú vyššiu kvalitu života, lepšie možnosti pre rodinu, finančne pomôcť svojim rodičom a zabezpečiť kvalitné štúdium pre svoje deti. A to je dobre, majú na to právo.

firemná kultúra - sme jeden tím

Mojou prácou ako biznis mentora je aj pomáhať majiteľom firiem pochopiť ako dôležité je budovať firmu s dobrou firemnou kultúrou. Na tréningoch hovorím aj o témach ako je prístup, lojalita a že tvrdá práca vie priniesť významnú hodnotu pre všetky zúčastnené strany. Na konci dňa je dobré aby si manažéri – majitelia firiem uvedomili, že vďaka ich kolegom/zamestnancom v práci sa môže firma skutočne rozvíjať a oni môžu napĺňať víziu spoločnosti.

„Spôsob, akým budete vychádzať so sebou, určí, ako dobre budete vychádzať s ostatnými.“Brian Tracy

Na druhej strane sa zamestnanci potrebujú viac stať súčasťou firmy a prevziať za svoju prácu 100% zodpovednosť, bez ohľadu na to či ide o pozíciu asistentky, obchodníka, manažéra.

Najväčšiu finančnú hodnotu vždy do firmy prináša obchodné oddelenie a ich profesionálne vyškolení obchodníci. Dobrý marketing je predĺžená ruka obchodníkov, ktorá im významne pomáha v teréne a preto obchod + marketing sú kľúčové pre každú spoločnosť.

Je dôležité aby obchodné a marketingové oddelenie pracovalo v súčinnosti na spoločných obchodných cieľoch firmy.

Pre našu krajinu a rozvoj spoločnosti vnímam ako veľmi dôležité aby skončilo obdobie firiem a podnikateľov, ktorí brali ľudí len ako čísla a nástroj budovania svojej moci a bohatstva. Je veľmi smutné ak sa oni vozia na mercedesoch a ich zamestnanci nemajú ani na to, aby mohli ísť raz ročne na normálnu dovolenku.

Mojím cieľom je pomáhať špeciálne menším a stredne veľkým slovenským a českým spoločnostiam aby sa dokázali výraznejšie presadiť oproti konkurencii.

Potrebujete zvýšiť predaj, zlepšiť ziskovosť alebo si najať do firmy vynikajúcich obchodníkov?

Prémiové obchodné tréningy zabezpečia vašim obchodníkom prvotriednu úroveň v dnešnom náročnom prostredí predaja. Na základe týchto znalostí a nášho individuálneho prístupu k vám dokážu obchodníci zvýšiť vaše tržby a zisky môžete re-investovať do ďalšieho rozvoja spoločnosti.

P.S. Chcete objaviť vaše vlastné nápady a posunúť svoj biznis na vyšší level? Využite bezplatnú konzultáciu k službe biznis koučing & mentoring a dohodnite si nezáväzné stretnutie ešte dnes!

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité len na účely vyriešenia vášho dotazu. Zásady spracovania osobných údajov