Obchodník – vysoko platená profesia budúcnosti

30.10. 2020Michal0

Prechádzame oveľa viac na dobu, kde budete platený nie za to čo ovládate, ale za výsledky, ktoré dosahujete. Obchodník s vynikajúcimi zručnosťami, bude stále viac a viac žiadaná profesia na trhu práce. Kráľovsky zaplatený budete v spoločnosti, kde sa viete stať skvelým obchodníkom a ste schopný dosahovať mimoriadne výsledky. Je to ale iba v takej spoločnosti, kde manažment vníma obchodníkov ako kľúčovú profesiu, váži si ich prácu a nasadenie. Majitelia v tomto type spoločností sa s vami radi podelia o provízie a zisky. Týchto spoločností u nás nie je veľa, ale do budúcna ich počet bude rásť.

V západnej Európe a v Severnej Amerike, je úplne bežné, že pokiaľ pracujete v spoločnosti, ktorá je vedená na burze, tak najlepší zamestnanci získavajú akcie spoločnosti, dividendy a štedré odmeny na základe ročných ziskov. Tento spôsob odmeňovania výrazne pomáha loajalite zamestnancov a buduje skvelú firemnú kultúru.

„Najlepšiu obchodnú značku alebo povesť získaš, keď budú ľudia vedieť, že sa môžu vždy absolútne spoľahnúť na to, že zakaždým odvedieš výbornú prácu.“Brian Tracy

Slovenskí aj českí manažéri majú možnosť, vyjednávaciu silu aby vedeli obhájiť u zahraničných vlastníkov aj odmeny zo zisku pre svojich kolegov. Poviem len jeden príklad za všetky. Stačí si pozrieť spôsob odmeňovania spoločnosti Starbucks alebo mnohých iných z S&P 500 v USA alebo Eurostoxx 600 v Európe.

Pracujúci zamestnanci vo firme a obchodníci si to zaslúžia! Našu spoločnosť a životnú úroveň pozdvihneme, keď sa firmy pre ktoré pracujeme s nami slušne podiela o výsledky našej celoročnej práce.

Každý obchodný zástupca s mimoriadnymi výsledkami je vysoko cenený na pracovnom trhu.

Ste to vy, kto prináša biznis na základe čoho firma zarába. Ak panuje vo firme dobrá kultúra, tak vďaka vyšším príjmom dokáže manažment rozdeliť navyše odmeny, investovať do rozvoja spoločnosti, výraznejšieho marketingu, budovania konkurencieschopnejších produktov. Všetky tieto aktivity budú mať pozitívny vplyv na každého vášho kolegu.

Toto je dôvod, prečo je profesia obchodný zástupca vysoko hodnotná a nesmierne dôležitá pre každú spoločnosť. Vy ako obchodník potrebujete byť maximálne motivovaný a podporovaný zo strany manažmentu a vtedy budete vedieť dosahovať aj mimoriadne výsledky.

Na trhu existuje väčšina priemerných obchodníkov a menšia skupina skvelých obchodníkov. Vynikajúca správa je, že každý obchodník sa môže vzdelávať a pracovať na svojich zručnostiach. Ak sa vypracujete tak sa zaradíte do klubu najlepšie platených obchodných profesionálov.

Ako dosiahnuť aby vám spoločnosť zabezpečila školenia? Vypýtajte si ich!

Štatistiky hovoria, že najlepšie spoločnosti na trhu investujú najviac do vzdelania svojich obchodníkov. Až 3x ročne majú obchodní zástupcovia školenia na rôzne témy. Dôvod? Čím lepším obchodníkom sa stanete, tým získavate lepšiu pozíciu na trhu. Vaše zručnosti vás katapultujú medzi TOP obchodných profesionálov, ktorí zarábajú nadštandardné odmeny.

Každý úspešný športovec dlhodobo trénuje aby sa jedného dňa stal majstrom, postavil sa na stupeň víťazov a získal zlatú medailu. Chcete to aj vy? Potrebujete sa začať správať ako ten športovec. Dokážete to, ale musíte sa nastaviť na jediný cieľ a ten je stať sa najlepším, chcieť byť hviezda medzi obchodníkmi.

Vynikajúce obchodné zručnosti, schopnosť vyjednávať a uzatvárať predaje dokážu zmeniť váš život, kariéru, vzťahy a finančné ohodnotenie.

Marc Cuban

Marc Cuban, podnikateľ, investor a hviezda relácie Shark Tank pre CNBC prezradil čo by spravil ak pri prišiel o všetko.

„Cez deň by som pracoval ako obchodník a počas noci ako barman.“

Ďalej poznamenal…našiel by som si prácu, kde by som mal vysoké provízie a čo najviac by som šetril a odkladal do banky aby som jedného dňa mohol opätovne začať podnikať.“

P.S. Chcete objaviť vaše vlastné nápady a posunúť svoj biznis na vyšší level? Využite bezplatnú konzultáciu k službe biznis koučing & mentoring a dohodnite si nezáväzné stretnutie ešte dnes!

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité len na účely vyriešenia vášho dotazu. Zásady spracovania osobných údajov