Ako si nájsť prácu v čase ekonomickej neistoty

17.9. 2020Michal0

Keď sa objaví nová príležitosť, dobré kontakty vám poskytnú výrazný náskok pred konkurenciou. Získate nimi výhodnú pozíciu. V dnešnej dobe okrem znižovania počtov zamestnancov prechádzajú spoločnosti aj reorganizáciami a práve to je vaša príležitosť dať o sebe vedieť.

Predpokladom úspechu je však to, že ovládate veľmi dobre svoje remeslo alebo mate lepšie výsledky ako vaši kolegovia. Ukážte ambicióznosť a ochotu prevziať zodpovednosť za boj v prvej línií a zároveň požiadajte vašich známych o doporučenie a podporu. Pamätajte, že odporučiť vás môže iba niekto kto vám dôveruje a pozná vaše výsledky alebo hodnotu na trhu práce.

Kľúčom k tvojmu pracovnému úspechu bude kvalita tvojho vzťahu so šéfom, s tvojimi spolupracovníkmi a so zákazníkmi.Brian Tracy

Tu sa ukáže ako efektívne dokážete zúročiť váš vklad do budovania vzťahov z minulosti. Ak ste to podcenili, tak v budúcnosti už nikdy na to nezabudnite! Budovanie dobrých vzťahov je veľmi cenné aktívum a ľudia, ktorí vo vás veria vám dokážu pomôcť aj v najťažších ekonomických obdobiach. Obchodníci by o tom vedeli rozprávať ako dôležité pre ich dlhodobý úspech sú vybudované obchodné vzťahy.

Podľa niektorých prieskumov až 75% pracovných pozícií sa v skutočnosti neobjaví v inzerátoch”

Preto neváhajte kontaktovať vašich známych a požiadať ich o pomoc alebo odporučenie. Ak by vás predsa nechceli odporučiť, čo je úplne v poriadku, tak vám môžu povedať ako to aktuálne vyzerá u nich vo firme. Získate informácie priamo z vnútra spoločnosti.

Ďalšou veľmi efektívnou cestou ako si viete urobiť prieskum je položiť sám sebe 4 otázky:

  • vedia konkurenčné spoločnosti o tom, že si hľadám novú príležitosť?
  • čo si o mne ako pracovníkovi myslia?
  • považujú našu spoločnosť za kvalitnú a chceli by od nej získať zamestnanca?
  • akú hodnotu viem priniesť novému zamestnávateľovi?

Vašim najrýchlejším pomocníkom a dobrým reklamným agentom sa môže stať aj verejná výzva medzi vašimi priateľmi na sociálnych sieťach. Požiadať o láskavosť vám môže otvoriť ďalšie dvere k novým príležitostiam.

Tajný tip na pracovnom pohovore

Ak ste si istý svojimi schopnosťami a boli by ste z nejakého dôvodu pod čiarou po výberovom konaní, máte ešte jednu šancu. Požiadajte majiteľa firmy o ďalšie stretnutie a navrhnite mu vytvorenie pracovného miesta na mieru. Dajte mu jasne najavo, že mu radi ukážete váš potenciál.

“Predajte zamestnávateľovi hodnotu, ktorú získa, ak vás najme“

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité len na účely vyriešenia vášho dotazu. Zásady spracovania osobných údajov