Podnikanie na kľúč a reálne podnikateľské nápady

22.3. 2020Michal0

V predošlom článku som písal ako uvažovať o podnikateľských nápadoch. Dnes pôjdem hlbšie. Ak neviete prísť na zaujímavý a konkurencieschopný biznis nápad mám pre vás riešenie. Položili ste si už otázky ako sa odlíšiť od konkurencie, znížiť riziko neúspechu, prekonať ťažké obdobie krízy alebo mať za sebou silného biznis partnera a renomovanú značku ?

Podnikanie na kľúč je tá cesta – franchising

Podnikáte sám, ale nie ste sám

Podnikáte v spolupráci so známou značkou, investujete do prevereného podnikateľského systému a budujete serióznu spoločnosť. Napr. ja sa zaujímam o franchising aj z dôvodu získavania skúsenosti aby som reálne videl ako budovať systém a úspešnú spoločnosť.

Pochopenie tejto súvislosti vás môže ochrániť pred začiatočníckymi chybami, potenciálnym neúspechom a stratou peňazí. Zároveň od začiatku sa budete učiť profesionálnemu biznisu a uvidíte koľko úsilia stojí za tým, keď chcete vybudovať úspešnú firmu a značku.

Väčšina podnikateľov zlyhalo už na začiatku podnikania, len o tom ešte nevedeli

Uchádzali ste sa o finančné prostriedky od investorov? Ak áno, pravdepodobne ste zažili ako vás prevetrali z každej strany. Pýtali sa na silné stránky vs slabé stránky, finančné ukazovatele, kvalitu ľudí v tíme a vyhodnocovali tiež potenciál vašej spoločnosti na trhu.

Investori v dnešnom digitálnom veku hľadajú rýchlo rastúce internetové alebo softwerové spoločnosti. Investujú tiež do spoločnosti s novými a ešte neokukanými nápadmi alebo idú na istotu a vložia svoj kapitál do budovania sieťového podnikania t.z. franchisingu – podnikateľského systému, vďaka ktorému sa dokážu rozrastať a budovať svoju podnikateľskú ríšu. Veľa úspešných milionárov získalo svoje finančné bohatstvo vďaka spojeniu sa so známou značkou.

Aká je presne tá vaša motivácia založiť firmu?

Chcete podnikať aby ste realizovali svoje nápady, aby ste vybudovali úspešnú spoločnosť a dosiahli skutočnú finančnú slobodu ? Každý má rôzne dôvody. Rozoberiem ten tretí…Máte 2 cesty ako dosiahnuť finančnú slobodu a zabezpečiť si aktíva. Buď uspejete ako podnikateľ alebo ako investor. Existuje ešte tretia cesta, ale tá je aktuálna skôr v krajinách západného sveta. Ako manažér ak pracujete vo firme ktorá je na burze, tak môžete ako odmenu získavať akcie spoločnosti a to vám do budúcna zabezpečí slobodu. Budete môcť pracovať pretože vás to baví a nie preto, že musíte!

4 stratégie ako premýšľali pri tvorbe podnikateľského nápadu zakladatelia medzinárodných spoločností, ktorá každá dosiahla dominantnú pozíciu na trhu

  • Vytvoril kvalitnejšie a krajšie produkty ako konkurencia – Steve Jobs
  • Sústredil svoju pozornosť  na výnimočný IT produkt – Mark Zuckerberg
  • Je inovačným lídrom a nasleduje vlastnú vášeň – Elon Musk
  • Objavili dieru na trhu a zmenili svet – Larry Page a Sergey Brin

Ak ste skvelá pekárka, účtovníčka, murár alebo dokonca programátor tak to neznamená, že sa vašej budúcej spoločnosti bude dariť. Mať špecifické odborné zručnosti a mať dobré podnikateľské vedomosti sú dve rozdielne strany mince.

Ľudia, ktorí ešte len uvažujú o podnikaní a vidia ako veci fungujú vo firmách kde pracujú, sa častokrát domnievajú, že dokážu byť lepší. Nezabúdajte, musíte sa veľa učiť o podnikaní a získať špecifické znalosti z rôznych oblastí.  Biznis mentor môže byť tá pravá voľba ako môžete spoločne prekonzultovať váš podnikateľský nápad.

5 tipov ako získavať informácie k podnikaniu:

  • Pýtajte sa kamarátov v čom vidia vašu hodnotu, dali by si poradiť od vás v určitej oblasti
  • Stretávajte sa z podnikateľmi, opýtajte sa kde cítia dobrú šancu uspieť
  • Listuje v podnikateľských časopisoch a hľadajte nápad, ktorý je málo rozvinutý alebo sa učte od svetových biznis trénerov ako Brian Tracy
  • Sledujte problémy ľudí, mesta, regiónu a krajiny kde bývate
  • Cestujte a inšpirujte sa za hranicami, navštevujte veľtrhy nových výrobkov, podnikateľské kongresy, start-up podujatia

Začiatkom roka som sa zúčastnil dvoch podnikateľských výstav v Rakúsku a Anglicku. Napíšem vám podnikateľské nápady, ktoré považujem za zaujímavé pre náš trh. Vymenujem vám dôvody, aby ste si všimli ako sa pozerám na firmy, ako hľadám konkurenčnú výhodu alebo odlíšenie sa.

Reálne podnikateľské projekty, ktoré hľadajú partnerov na spoluprácu

franchising

Home instead Senior Care

Špecializovaná zdravotná starostlivosť pre starších ľudí, ktorí sú na dôchodku. Potenciál je obrovský. Generácia ľudí starne, život na dôchodku sa predlžuje a títo ľudia budú potrebovať pravidelnú a odbornú starostlivosť.

GymGuyz

Posilňovňa, ktorá príde priamo domov k zákazníkovi aj s osobným trénerom. Líder na trhu v UK.

Really Awesome Coffe

Digitálna mobilná kaviarenská sieť s občerstvením. Firma sa špecializuje na špecifickú oblasť a to sú firemné eventy. Získajte osobného baristu, ktorý sa dokonale postará sa o vašich zamestnancov a hostí . Líder na trhu v UK.

Auntie Anne´s

Celosvetovo rozpoznateľná a známa značka s výrobou a predajom praclíkov.

Reštaurácie, ktoré sa špecializujú a v svojom segmente chcú byť najlepší

Aussie Grill – austrálska sieť s grilovanými jedlami

Jimmy John – gurmánske sendviče s dôrazom na čerstvosť a vysokú kvalitu surovín

Bonefish  – špecialista na rybie grilované jedlá

Arby´s – labužnícke a prémiové hamburgery

Na týchto firmách, som vám ukázal ako môžete uvažovať pri tvorbe podnikateľského nápadu, špecializovať sa hneď odzačiatku a odlíšiť sa od existujúcej konkurencie.

McDonald´s - Ray Kroc

Nikdy nie je neskoro začať

Ray Kroc, aj napriek starostiam, vyššiemu veku, čiastočným neúspechom sa nikdy nevzdal. V 52r objavil výnimočnú reštauráciu menom McDonald´s a začal budovať medzinárodnú sieť, ktorá sa stala ikonou a vzorom podnikateľského úspechu pre mnohé iné spoločnosti.

P.S. Chcete objaviť vaše vlastné nápady a posunúť svoj biznis na vyšší level? Využite bezplatnú konzultáciu k službe biznis koučing & mentoring a dohodnite si nezáväzné stretnutie ešte dnes!

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité len na účely vyriešenia vášho dotazu. Zásady spracovania osobných údajov