Podnikajte iba kroky, ktoré vás dovedú do cieľa

2.9. 2020Michal0

„Čo si myslíme, čo vieme alebo v čo veríme, má nakoniec malý význam. Jediný význam má iba to, čo robíme.“

—  John Ruskin —  anglický spisovateľ

Je naivná predstava študentov na školách a niekedy aj ich rodičov, že keď skončíte skvelý odbor, tak svet vám bude ležať pri nohách. Svet vám nie je nič dlžný.

Všeobecný rozhľad a akademické vzdelanie, je na kilometre vzdialené realite, pretože svet vám neplatí za to čo viete, ale za to aké výsledky dosahujete.

Najlepšie by o tom vedeli rozprávať športovci, podnikatelia a obchodníci, ktorí sú odmeňovaný a platený iba za VÝSLEDKY. Počuli sme tisíckrát ako je dôležité plánovať a pravdepodobne len par krát ak vôbec, že aj pri plánovaní krokov existuje ešte pár detailov, ktoré potrebujete správne  pochopiť a následne sa na ne sústrediť. Tieto detaily nakoniec rozhodnú či uspejete alebo nie.

Detaily rozhodujú a preto podnikajte iba kroky, ktoré vás dovedú do cieľa!

Pred pár rokmi som počul prvýkrát jednu myšlienku, nad ktorou som potom dlho premýšľal ako vo vzťahu k minulosti tak aj budúcnosti.

Väčšina začínajúcich firiem je dopredu odsúdená na neúspech, len o tom ešte zakladatelia nevedia.

Je to hlboká myšlienka!

Druhá časť vety mi otvorila oči, na základe ktorej som získal pochopenie, že ak je dopredu niečo odsúdené na neúspech len o tom neviem, tak čo mám urobiť preto aby som to vedel v správny čas rozoznať.

Nazval som to: “model predvídateľnosti“

Budúcnosť samozrejme nevidíme, budúcnosť vieme len odhadovať. Čo vieme ale dopredu urobiť, je nepodceniť riziká a vedieť na tie riziká vhodne reagovať. Je zodpovedné voči samému sebe ak si vieme odpovedať, čo ak sa stane to najhoršie. Ak prežijete vo svojej mysli aj to najhoršie, ste pripravený podniknúť kroky na vašej ceste za úspechom, bez zbytočne veľkého stresu čo ak…

Ak budete mať kvalitnú spätnú väzbu na vaše pracovné/športové výsledky alebo pripravovaný projekt, môžete získať dobrú predstavu ako robiť veci lepšie, efektívnejšie a rýchlejšie. Kvalitná spätná väzba vám pomôže identifikovať potenciálne riziká a začať podnikať iba tie kroky, ktoré vás dovedú do vášho cieľa.

Keď budeš robiť to, čo si vždy robil, tak dostaneš to, čo si vždy dostal. — Jack Canfield —

Počuli ste už o transformačnom programe Pravidlá úspechu? Je to komplexný sprievodca, ktorý vás v jednom ucelenom systéme naučí ako dosiahnuť skutočný úspech vo všetkých oblastiach života a kariéry.

Ako biznis kouč som pripravený pomôcť vám aby ste získali konkrétnu predstavu, ktoré kroky sú pre vás tie najlepšie.

Aký môžete dosiahnuť výsledok? Veci, ktoré mohli pôsobiť na začiatku neisto, začnú byť jasnejšie a vy budete pripravenejší nasledovať svoje plány.

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité len na účely vyriešenia vášho dotazu. Zásady spracovania osobných údajov