Pár slov o mne

Dobrý deň, som Michal Kováč a vážim si, že ste sa zastavili na týchto stránkach.

Keď som skončil štúdium na škole a prišiel do reálneho sveta tak som pozoroval, že len malá skupina ľudí dokáže byť v živote skutočne úspešná. Začal som študovať osobný rozvoj a psychológiu obchodu, kde som pochopil, že ak vieme nájsť u človeka jeho osobné motivačné faktory, dovolíme mu ísť vlastnou cestou a podporujeme ho, tak uvidíme veľký rozdiel. Objavil som v motivácii, produktivite a dosahovaní výsledkov priamu súvislosť toho ako silno dokážeme nasledovať vlastné sny a pracovať na svojich cieľoch.

Začínal som už v predaji popri vysokej škole. Na rozdiel od klasického vyučovania, ktoré ma úprimne nebavilo som sedel na firemných kurzoch v predných laviciach, pozorne počúval a zapisoval všetky "perly múdrosti". Vďaka skvelému firemnému vzdelávaniu a podpore manažmentu som rýchlo v teréne nadobudol znalosti ako byť úspešný v predaji. Na základe dobrých výsledkov som získal príležitosť pôsobiť aj v manažérskych pozíciach. To mi umožnilo mať vyššie kompetencie a zodpovednosť za výsledky tímu. Prvýkrat som sa stretával s rozdielnym prístupom vo vedení ľudí cez príkazy verzus vedením na základe pozitívneho vzora a líderských zručností.

Začal som sa ešte viac zaujímať o semináre v oblasti osobného rozvoja. Mojími učiteľmi sa stali svetoví školitelia u ktorých som cítil ich obrovskú múdrosť a nadhľad. Zmenilo to môj život a chcel som tieto skúsenosti zdieľať s druhými. Cez pozíciu konzultanta som pomáhal majiteľom firiem v stratégiach guerrilla marketingu. Zistil som, že ma táto práca velmi baví a bol to už len krok od toho aby som splnil veľký cieľ tisíckam slovákov a čechov zažiť významných svetových koučov Jack Canfielda a Brian Tracyho na Slovensku. Spolupráca s týmito velikánmi biznisu mi umožňila sprostredkovávať profesionálne tréningové programy a umožniť tak ďalším ľudom čerpať z ich nekonečnej studnice múdrosti.

Za viac ako 15 rokov profesnej kariéry som bol partner a investor v úspešných, ale aj menej úspešných projektoch. Hovorí sa, človek sa učí najviac na vlastných chybách, pretože úspechy sú malým učitelom. Tieto cenné skúsenosti mi otvorili oči a získal som životné lekcie z manažmentu firiem a investičných projektov za ktoré som vďačný.

Ako biznis kouč pomáham podnikateľom, manažérom a obchodníkom osobnostne rásť a dosahovať vrcholové výkony. Práca cez koučing a mentoring ma najviac inšpiruje. Vidím cez ňu úsmevy na tvárach ľudí, rozžiarené oči na základe nádeje, odhodlanie nasledovať veľké ciele, ale aj silu prekonávať samých seba a azda to najdôležitejšie, nikdy sa nevzdávať svojich snov. 

Teším sa na spoločnú cestu s Vami,

Michal Kováč                                                                                                                          certifikovaný kouč & tréner

Buďme v spojení cez sociálne média

Spoločné stretnutia so svetovými koučami

Brian Tracy

Jack Canfield

Stephen Covey

Marshall Goldsmith

Mark Thompson

John Demartini

Mark Anastasi

Mark Messier

Dr. Alexander Elder

Larry Berman

Stiahnite si zdarma e-book

6 kľúčových schopností dobrého lídra