Pár slov o mne

Dobrý deň, som Michal Kováč a vážim si, že ste sa zastavili na týchto stránkach.

Keď som skončil štúdium na škole a prišiel do reálneho sveta tak som pozoroval, že len malá skupina ľudí dokáže byť v živote skutočne úspešná. Začal som študovať osobný rozvoj a psychológiu obchodu, kde som pochopil, že ak vieme nájsť u človeka jeho osobné motivačné faktory, dovolíme mu ísť vlastnou cestou a podporujeme ho, tak uvidíme veľký rozdiel. Objavil som v motivácii, produktivite a dosahovaní výsledkov priamu súvislosť toho ako silno dokážeme pracovať na svojich cieľoch.

Začínal som v predaji už popri vysokej škole. Na rozdiel od klasického vyučovania, ktoré ma nebavilo, som sedel na firemných kurzoch v predných laviciach a pozorne počuval a zapisoval všetky "perly múdrosti". Vďaka skvelému firemnému vzdelávaniu som rýchlo v teréne nadobudol znalosti ako byť úspešný v predaji. Na základe dobrých výsledkov som získal príležitosť pôsobiť aj v manažérskych pozíciach. To mi umožnilo mať vyššie kompetencie, ale aj zodpovednosť za výsledky tímu. 

Začal som sa ešte viac zaujímať o semináre v oblasti osobného rozvoja. Mojími učiteľmi sa stali svetoví školitelia u ktorých som cítil ich obrovskú múdrosť a nadhľad. Dostal som príležitosť pracovať ako konzultant v guerrilla marketingu a pomáhať tak majiteľom menších firiem získať špecifické marketingové stratégie zabezpečujúce efektívne využívanie finančných zdrojov k rastu ich spoločností. Zaznamenal som mimoriadny úspech v predaji a prvýkrát som ochutnal čo znamená dosahovať 80% úspešnosť predaja.  Prial by som dosiahnuť takéto výsledky po dlhšiu dobu aspoň raz v kariére každému obchodníkovi. Zmenilo to môj život a pohľad na obchod!

Písal sa rok 2009, prepukla naplno hospodárska kríza, sedel som na T-Com pláži a uvažoval ako ďalej. Vírili sa mi v hlave ľudia ako Jack Canfield, Brian Tracy, Richard Branson a ďalší. Pýtal som sa, čo by urobili oni so svojimi biznisom v tejto situácii?

Táto otázka ma priviedla k nápadu, presvedčiť niektorého z nich aby prišli ku nám a porozprávali ľuďom ako byť úspešný aj počas recesie. Po x mesiacoch vyjednávania sa nám s kolegom podarilo prehovoriť Jacka Canfielda aspoň na úvodné stretnutie v USA. Stál som pred domom Jacka, privítal nás a po zdvorilom úvode nám povedal, že sme najmladší ľudia s ktorými sa rozhodol rokovať o spolupráci v celej jeho kariére. V ten moment som si povedal, že ho musíme získať na svoju stranu.

Bol to už len krok od toho aby som splnil veľký sen mnohým slovákom a čechom zažiť legendu osobného rozvoja Jacka Canfielda a následne aj Briana Tracyho prvýkrát na Slovensku. Priama spolupráca s týmito velikánmi biznisu mi umožňila realizovať ich profesionálne tréningové programy u nás a umožniť tak ďalším ľudom čerpať z ich nekonečnej studnice múdrosti.

Za viac ako 15 rokov profesnej kariéry som bol partner a investor v úspešných, ale aj menej úspešných projektoch. Hovorí sa, človek sa učí najviac na vlastných chybách, pretože úspechy sú malým učitelom. Tieto cenné skúsenosti mi otvorili oči a získal som životné lekcie z manažmentu firiem a investičných projektov.

Ako biznis kouč pomáham podnikateľom, manažérom a obchodníkom osobnostne rásť a dosahovať vrcholové výkony. Prostredníctvom stretnutí a tréningov môžem ľudí inšpirovať aby nasledovali svoje ciele. Rád vidím úsmevy na tvárach ľudí, rozžiarené oči na základe nádeje, odhodlanie nasledovať veľké plány, ale aj silu prekonávať samých seba a azda to najdôležitejšie, nikdy sa nevzdávať svojich snov. 

Teším sa na spoločnú cestu s Vami,

Michal Kováč                                                                                                                          certifikovaný kouč & tréner

Buďme v spojení cez sociálne média

Spoločné stretnutia so svetovými koučami

Brian Tracy

Jack Canfield

Stephen Covey

Marshall Goldsmith

Mark Thompson

John Demartini

Mark Anastasi

Mark Messier

Dr. Alexander Elder

Larry Berman

Stiahnite si zdarma e-book

6 kľúčových schopností dobrého lídra