Chcite patriť medzi najlepších

19.8. 2020Michal0

Vašim cieľom by malo byť majstrovstvo. Pri tomto nastavení a ctižiadostivosti nakoniec uspejete!

Ctižiadostivosť je kľúčová vlastnosť na ceste k dosiahnutiu veľkého úspechu v akejkoľvek oblasti.

Nezáleží či ste obchodník, podnikateľ, športovec alebo zamestnanec vo firme.

Ctižiadostivosť je natoľko dôležitá vlastnosť, že vám takmer sama zaručí, že prekonáte všetky prekážky, ktoré sa vám postavia do cesty.

Mnoho mužov nakoniec uspelo iba preto, že zlyhalo po opakovanom úsilí. Keby sa nikdy nestretli s porážkami, nikdy by nepoznali veľké víťazstvá.

— Orison Sweet Marden —

Vedeli ste, že veľmi ctižiadostiví ľudia majú veľké sny a veľké ciele? Oni sa neuspokoja s priemerom a malé ciele ich vnútorne neuspokojujú. Títo ľudia potrebujú mať výzvy, ktoré by ich donútili vstávať ráno z postele. Sú to presne tí ľudia o ktorých píšu v magazínoch, sledujete ich v televízií a sú veľakrát inšpiráciou pre ďalších ľudí aby nasledovali ich vzorce správania.

Na druhej strane, určite existuje výnimka, ktorá potvrdzuje pravidlo. Zamyslite sa ale na minútu, lovte v pamäti – koľko poznáte negatívnych ľudí, ľudí z malými cieľmi alebo neveriacich Tomášov, ktorí by dosiahli niečo významne v živote?

Nepoznám ľudí v svojom okolí, ktorí by mali malé sny a ciele a nejakým spôsobom by mali to šťastie a stali by sa úspešnými.

Môžete sa držať rád ľudí, ktorí dosiahli úspech a nájsť si vlastnú cestu a prispôsobiť ju vlastným okolnostiam.

Existujú desiatky ciest, ktoré Vám pomôžu na ceste za úspechom, ale väčšina z nich má podobné stratégie. Stačí si prečítať životopisy úspešných športovcov a podnikateľov. Brian Tracy napísal veľa skvelých kníh, stačí si vybrať oblasť smerovania a začať na sebe pracovať.

Chcite sa stať najlepším v svojom odbore

dosiahnite majstrovstvo

Potrebujete mieriť vysoko, pretože je to jedno z tajomstiev úspechu, ktoré platí už po celé generácie. Chcete byť najlepší? Biznis koučing je cesta, ktorá vám odhalí, že aj vy sa môžete stať majstrom svojho remesla.

Vie o tom svoje aj Orison Sweet Marden, ktorý  v roku 1897 spustil časopis o úspechu Marden´s Success, v ktorom písal o osobnostiach, ktoré žili v 19 storočí ako napr. Roosevelt, Edison, Bell, Rockefeller alebo Carnegie.  Pravidlá úspechu už platili pred 130 rokmi, platia aj teraz a budú platiť aj do budúcna.

Tí, ktorí uskutočnili veľké veci na svete boli spravidla odvážni, agresívni, sebavedomí. Odvážili sa vystúpiť z davu a konať originálnym spôsobom. Nebáli sa byť generálmi.

— Orison Sweet Marden —

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité len na účely vyriešenia vášho dotazu. Zásady spracovania osobných údajov