Ako prekonať obavy a prekážky

22.7. 2020Michal0

Každý z Vás asi pozná Jim Carrey, ktorý v roku 1990 ako mladý komik jazdil na svojom starom aute po Mulholland Drive v Los Angeles a sníval že sa raz stane filmovou hviezdou. V tom čase mu asi málokto veril,  ale podstatné bolo, že ho nezaujímali pocity ostatných. Jim veril sám sebe, že sa raz stane slávnym hercom, ktorého bude poznať celý svet.

Jedného dňa večer, keď sa pozeral na nočné LA si vypísal šek:

“s poznámkou za poskytnuté herecké služby – 10 mil. USD v roku 1995.“

Od tohto momentu si šek uložil do peňaženky. Po veľkom úspechu filmov Blbý a blbší, Maska a Ace Ventura si začal pýtať viac ako 20 miliónov za filmové úlohy v ďalších filmoch.

V r.  1994 mu zomrel otec. Ako poďakovanie za jeho motiváciu a podporu vo veľkom sne stať sa slávnym hercom mu dal do truhly šek v hodnote  10 mil USD.

V tomto príbehu sme získali 2 ponaučenia:

1, Viera v samého seba má extrémny vplyv na splnenie vlastného cieľa

2, Podporujúci priatelia a rodina výrazne pomáha nášmu sebavedomiu

Pripravte sa na jednu vec, ak máte sny a poviete ich svojmu okoliu, očakávajte brzdy. Bohužiaľ názory našich blízkych nás často krát odradia. Lepšie je ohradiť sa voči poučeniam a poznámkam od nich. Ich skúsenosti, pocity a myšlienky nie sú dôvod aby ste sa vašich snov vzdali.

Ak vás neistota či to zvládnete ovplyvňuje, nezabudnite, je to normálne pri veľkých snoch a cieľoch. Je to úplne bežné pri niečom cudzom s čím nemáte skúsenosti. Sú to len dočasné prekážky na vašej ceste za dosiahnutím vášho cieľa. Vedeli ste, že profesionálny kouč vás bude podporovať v dosahovaní cieľov, nech sú akokoľvek veľké?

Ďalší faktor, ktorý pribrzdí vaše sny sú obavy a tieto sa radia pod emócie. Môže to byť napríklad: strach o vlastné zdravie, obava zo zlyhania alebo strata úspor.

Tieto prirodzené obavy sú súčasťou osobnostného rastu na ceste za dosiahnutím vašich snov.

Na koniec sa môžu objaviť prekážky. Sú to vonkajšie okolnosti, ktoré existujú mimo vašu kontrolu. Jedná sa napríklad o zákony v štáte prípadne aj to, že vaše biznis ponuky sú odmietané, lebo nie sú atraktívne pre vašich potenciálnych zákazníkov. Biznis koučing v tomto prípade môže byť veľmi užitočná forma ako objaviť riešenia, ktoré vás posunú vpred.

Pripravte sa, že prekážky tu budú vždy, niekedy väčšie inokedy menšie. Prekážky sú prirodzená súčasť reality a najlepšie je naučiť sa ich zvládať.

Prekážky sú narušením zóny pohodlia. Sú ľudia, ktorí vnímajú prekážky aj ako znamenie. Nevnímajte ich za okolnosti, ktoré vás majú odradiť. Lepšie je pozrieť sa na to z iného uhla pohľadu. Ak do vašej pozornosti neprídu prekážky, tak ste si pravdepodobne nedali veľký cieľ.

Počas svojho života som aj ja bojoval s veľkými prekážkami a po čase som zistil a nastavil sa v hlave tak, že akékoľvek prekážky sú len skúškou ako veľmi túžim dosiahnuť svoj cieľ.

Jim Rohn to zhrnul výstižne:

„Mali by ste si stanoviť natoľko veľký cieľ, aby ste počas procesu jeho dosiahnutia osobnostne podrástli. “

P.S. Chcete objaviť vaše vlastné nápady a posunúť svoj biznis na vyšší level? Využite bezplatnú konzultáciu k službe biznis koučing & mentoring a dohodnite si nezáväzné stretnutie ešte dnes!

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité len na účely vyriešenia vášho dotazu. Zásady spracovania osobných údajov